O czym śnimy ? Śnią Ci się zęby lub zdrada ?

O czym śnimy ? Śnią Ci się zęby lub zdrada ?
 

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w programie "Dzień dobry TVN" i odpowiadać na pytania widzów dotyczące snów.

O czym śnią Polacy?

Widzowie TVN pisali do studia w sprawie snów, a ja starałam się je jak najlepiej zinterpretować i dostarczyć odpowiedzi.

W pytaniach telewidzów najczęściej pojawiały się sny o dzieciach, zagrożeniu zdrowia, kłótniach oraz, oczywiście, te dotyczące zębów i zwierząt futerkowych. Warto jednak pamiętać, że proste schematy z senników nie zawsze są w stanie dostarczyć nam właściwych i zgodnych z rzeczywistością odpowiedzi.

Sny są bardzo indywidualną sprawą

Dobrym przykładem tego, że podobne motywy senne mogą oznaczać u poszczególnych osób zupełnie różne rzeczy, są sny o lataniu. To z reguły sny pozytywne, które zwiastują korzystne załatwienie różnych spraw w najbliższym czasie, ale mogą także świadczyć o umiejętności eksterioryzacji (czyli o darze przemieszczania się). Podobnie różne znaczenia może przyjmować sen, w którym mamy tak ciężkie nogi, że uniemożliwiają nam one sprawne poruszanie się. Może sugerować zarówno czyhającą na nas gdzieś za plecami konkurencję, która już ostrzy sobie zęby na nasze stanowisko, jak i to, że nie najlepiej przygotowaliśmy się do jakiegoś zadania.

Nawet sny o zębach, które powszechnie traktuje się jako zwiastun zbliżającej się żałoby i śmierci, nie zawsze muszą oznaczać dokładnie to, co sugerują sennikowe schematy. Prawda jest taka, że to klimat snu i występujące w nim kolory są ważniejsze niż szablony, co nie oznacza, że nie warto się z nimi w ogóle konsultować.

Skąd więc czerpać wiedzę o symbolach sennych? Warto przede wszystkim skonsultować się z rodziną i zajrzeć w jej historię, bo osoby spokrewnione śnią w podobny sposób i o podobnych rzeczach. W jednej rodzinie sen o szczurze albo myszy to zwiastun żałoby, w innej ciąży, w jeszcze innej straty. A w mojej jest zapowiedzią pieniędzy.

Nie z każdym snem do wróżki

W większości przypadków wróżka jest w stanie służyć radą i zasugerować interpretację, ale są także sny– zwłaszcza te uporczywie się powtarzające, które warto skonsultować z psychologiem. W trakcie programu zgłosiła się do mnie osoba, która już od dłuższego czasu śniła o działaniach wojennych i na dobrą sprawę ten sen stał się swego rodzaju natręctwem, które utrudniało codzienne funkcjonowanie. W takich sytuacjach zalecam z reguły konsultację z psychologiem, ale nie z powodu zaburzeń, ale ze względu na nierozwiązany problem z przeszłości, który wciąż wpływa w negatywny sposób na życie danej osoby.

Warto analizować sny

Noc jest najlepszym momentem, by przeanalizować to, co do nas się przyczepiło w ciągu dnia, na zrozumienie naszych problemów i poradzenie sobie ze sprawami, których w ciągu dnia nie chcieliśmy albo nie mieliśmy czasu przemyśleć. Analizowanie snów nie tylko daje nam wgląd w to, co nasz czeka, ale ma także niezwykłe właściwości terapeutyczne, jest w stanie udzielić nam informacji o tym, co nas martwi i niepokoi. O ile tylko posłuchamy własnych marzeń sennych i nie będziemy ich bagatelizować.

O mojej wcześniejszej rozmowie w studio "Dzień dobry TVN" można przeczytać tutaj: Wizyta wróżki w studio TVN, a całą rozmowę o snach można obejrzeć pod tym linkiem: Śnią ci się zęby lub zdrada? Ona powie ci, co to oznacza!


Twoja dobra wróżka, tarocistka, tłumacz snów
Anna Kempisty

Tagi: sny, wróżby, sennik, wróżka, wróżka na telefon, wróżby na telefon,
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności