Czy ZUS upadnie? Przepowiednia tarocistki

Czy ZUS upadnie? Przepowiednia tarocistki
 

Tarocistka Anna Kempisty o ZUS

ZUS nie kojarzy się Polakom najlepiej, mimo że to właśnie z tą instytucją prędzej czy później każdy z nas ma lub będzie miał do czynienia. Niestety, nie tylko płatnicy składek widzą przyszłości ZUS-u w ciemnych barwach.

Co mówią karty tarota o przyszłości ZUS-u?

W Polsce także wróżki odkładają na emeryturę i jeśli chcą ją dostać od państwa, muszą odprowadzać składki do ZUS-u, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że mnie również interesuje przyszłość tej instytucji. Na prośbę reporterów magazynu „Czarno na białym” postanowiłam rozłożyć tarota i sprawdzić, czy ZUS upadnie.

Przyszłość ZUS-u według tarota wygląda bardzo marnie – to zdecydowanie nie są dobre prognozy. Dwie ostatnie karty układu pokazały zwrot o 180 stopni, dopiero później na bazie starego będzie mogło powstać nowe.

Swoją przyszłość zawierzyłam tylko sobie. Wierzę w pracę własnych rąk i w to, co sobie sama wypracuję, a w sam ZUS dawno już przestałam wierzyć. Zresztą nie ja jedna – wielu przewiduje rychły upadek tej instytucji, a zupełnie niezrozumiałym optymizmem wykazują się chyba tylko członkowie rządu.

Kolos na glinianych nogach

ZUS może nie zbankrutuje, ale to nie oznacza, że zagwarantuje nam godne emerytury. Obecny deficyt funduszu ubezpieczeń społecznych to 45 mld złotych i nic nie sugeruje – karty zresztą też nie, że ta sytuacja ulegnie poprawie. Gdyby ZUS był prywatną firmą, nie miałby najmniejszych szans na przetrwanie i bankructwo ogłosiłby już jakiś czas temu. Co gorsza prognozuje się, że w 2016 roku deficyt ZUS wzrośnie do 60 mld złotych, a w roku 2060 osiągnie zastraszający poziom prawie 166 mld złotych – i to mimo miliardów złotych wyciągniętych z OFE.

Cały materiał o przyszłości ZUS-u został przygotowany przez Cypriana Jopka. Można go obejrzeć na stronie magazynu „Czarno na białym”: Kolos na glinianych nogach.

Czarno na białym to magazyn reporterów TVN–u emitowany na żywo od poniedziałku do piątku na antenie TVN24. Prowadzi go Patrycja Redo, szefowa serwisów informacyjnych w telewizji TTV i dziennikarka współpracująca z „Faktami” TVN-u od 1997 roku, czyli od początku emisji programu.


Twoja dobra wróżka, tarocistka, tłumacz snów
Anna Kempisty

Tagi: wróżby z kart tarota, wróżby, wróżka, dobra wróżka, wróżka Warszawa, tarot online, wróżka online, wróżby online,
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności