Panna – znak zodiaku  Dodał/a

Panna – znak zodiaku

zakres dat: 24 sierpnia – 23 września
znak: żeński, letni

żywioł: ziemia

władca: Merkury

dzień: wtorek

liczba: 4

kolor: zielony

kamienie: nefryt i karneol

metal: rtęć

Główne zalety

Panny działają w sposób efektywny, ukierunkowany na osiągnięcie wymiernych rezultatów. Są uważne, wnikliwe i krytyczne.

Główne wady

Krytycyzm może się przerodzić w drobiazgowość, pedanterię i nietolerancję wobec cudzych słabości. Może wystąpić także obsesja na punkcie detali, nadmierne racjonalizowanie wszystkiego.

Trudno Pannie dobrać partnera. Ma zadatki na konflikty właściwie z każdym znakiem. Samej Pannie najbardziej odpowiadałby Baran, Byk, Bliźnięta, Lew lub Skorpion, ale chyba tylko ten ostatni byłby w stanie z nią wytrzymać. Można też próbować związków z Rakiem i Koziorożcem, choć tu „na dwoje babka wróżyła”. Z Wodnikiem może być Panna albo bardzo szczęśliwa, albo bardzo nieszczęśliwa. Z Wagą lepiej nie próbować.

Panna powinna więcej czasu poświęcać sportom i wycieczkom, hamować swe skłonności do krytykanctwa i trochę mniej mówić.

W pożywieniu Panny powinno być dużo potasu, a głównie siarczanu potasu. Brak tej soli powoduje zmniejszenie wydzielania przez skórę zbędnych substancji, wskutek czego wracają one do organów wewnętrznych, przeciążając je. Staje się to przyczyną zaziębień, kaszlu, nieżytów, zapalenia opłucnej lub płuc i tym podobnych chorób.

Kobieta – PANNA:

Skrzętna, solidna. Dlatego bardzo dobrze nadaje się na asystentkę i sekretarkę. Zawsze wygląda czysto i wzorowo. Poznasz ją po schludnych kostiumach i po tym, że często chodzi myć ręce. Komplety odzieży to jej ulubione wdzianko. Jest dość ekonomiczna w żywieniu, mało wybredna, przedkłada praktycyzm i ekonomię nad smak. Ma poczucie własnej godności, szanuje pracę innych i jest bystrym rozmówcą.

Mężczyzna – PANNA:

Pan Panna jest dobrym i czułym mężem. Niestety, bardzo często mężczyźni spod tego znaku zajmują pierwsze miejsca w konkursie nudziarzy. To właśnie do niego docierają najszybciej telewizyjne reklamy np. środków czystości. W uczuciach nie jest zbyt wylewny, zwłaszcza jeśli ma to robić publicznie. Woli zacisze domowej alkowy. Jeśli powie, że kocha, to możesz być pewna, że do grobowej deski. Jest uczciwy, dyskretny, nie gada głupstw, ceni sobie przyjaźń i nie jest mu wszystko jedno jakich używasz perfum. Lubi kobiety zadbane, sam też dba o siebie.

Zawody, w których mogą się sprawdzić Panny: administracja, biznes, nauka, służba zdrowia, bankowość, przemysł, szkolnictwo, technika i wynalazczość.

Osoby spod znaku Panny to perfekcjoniści. We wszystkim, co robią, starają się być dokładni, sumienni, dążą do zakończenia tego, co sobie postanowią. Jak nikt inny mają skłonności do segregowania, oddzielania tego, co dobre, zdrowe od tego, co złe, negatywnie wpływające na zdrowie. Szczególną dbałość zachowują względem higieny i estetyki. Są bardzo schludne, zawsze czyste i pachnące.

Gdy raz sobie coś postanowią nie spoczną, dopóki tego nie osiągną. Mają skłonności do przesady w tym kierunku. Są zbyt krytyczne, drobiazgowe, sumienne, przez co nie potrafią zbyt dobrze funkcjonować wśród lubi chaotycznych, roztrzepanych, niepoukładanych. Ma to jednak swoje dobre strony – wśród Panien najwięcej jest Noblistów i wybitnych naukowców, one bowiem jak nikt inny potrafią opracować sobie cel, do którego będą dążyć i osiągnąć go dzięki swojej uczciwej pracy.

Znane panny

Wolfgang Goethe, Juliusz Słowacki, Feliks Dzierżyński, Adam Asnyk, Władysław Syrokomla, Greta Garbo, Lajos Kossuth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>